Opakowanie prezentu jest równie ważne, jak jego sama zawartość. Dotyczy to także pieniędzy. Upominek musi wyglądać przede wszystkim elegancko. Jest kilka sposobów, aby prezent w formie gotówki został wręczony w wyjątkowy i oryginalny sposób. Warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie i dopasować opakowanie, w którym znajdą się pieniądze, do okazji oraz gustu solenizanta.

Koperty ozdobne – tradycyjne rozwiązanie w nowoczesnej wersji

Nowoczesne koperty na pieniądze różnią się od tych sprzed lat. Zwykłe białe papierowe koperty są zastępowane przez kolorowe, błyszczące i ozdobione produkty. Ze zwykłą kopertą wiąże je jedynie nazwa i kształt. Zamawiając kopertę na prezent, masz możliwość nie tylko wyboru jej koloru, ale także nadruku, który ma się na niej znajdować. Może to być ważne motto, życzenia lub po prostu wiek solenizanta.

O tym, jak dać pieniądze na urodziny decydujesz sam. Zwykle koperta wręczana jest na początku urodzin, podczas składania życzeń. Dobrym rozwiązaniem jest także przekazanie jej w trakcie uroczystości, gdy ucichnie gwar, a tłum gości znajdzie już swoje miejsca za stołem.

Woreczki na pieniądze – czyli jak dać pieniądze na urodziny w ekologiczny sposób

Pieniądze wręczone w woreczku wyglądają bardzo niecodziennie i oryginalnie. Wszystko jest oczywiście uzależnione od jego jakości. Najlepszym rozwiązaniem będzie woreczek wykonany z naturalnego materiału, na przykład lnu. Lniany woreczek jest nie tylko piękny, ale także ekologiczny. Znajdujące się w nim pieniądze nie powinny być umieszczone luzem – można wcześniej włożyć je do zwykłej, białej koperty lub związać gumką w rulonik.

Dodatkowo decydując się na tę opcję, podobnie jak w przypadku kopert ozdobnych, możesz zamówić wersję z nadrukiem lub haftem. Taki woreczek ma szansę stać się nie tylko jednorazowym opakowaniem na prezent, ale także przedmiotem wielokrotnego użytku dla obdarowanej osoby.

Jest wiele eleganckich i wyróżniających się opakowań na pieniądze. Przed podjęciem decyzji należy jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach. Opakowanie powinno być przede wszystkim estetyczne i czyste, a jeśli jest taka możliwość, także oryginalne. Można mu też dodać unikatowości poprzez umieszczenie nadruku w postaci wierszyka lub życzeń.

Rekomendowane artykuły